logo VŠ vysoká škola vzdelávanie Vysoká škola medzinárodných a verejných vzťahov Praha
VŠ štúdium študenti vysoké školy

 

Vzdelávací a konzultačný inštitút v Bratislave


Akreditované denné aj externé bakalárske a magisterské štúdium na českej VŠ
poskytujeme aj na Slovensku...

Čínština - ukážková hodina

 

Slovensko-čínska obchodná komora SINACO v spolupráci so Vzdelávacím a konzultačným inštitútom v Bratislave Vysokej školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha pre Vás, v rámci projektu CHINA POSITIVE, pripravili ukážkovú hodinu čínskeho jazyka. Chceme Vám priblížiť jazyk, systém výučby a dať Vám možnosť študovať čínštinu ako nepovinný voliteľný predmet s možnosťou získania medzinárodne uznávaného certifikátu SCCOC.

 

Čínština..
...je jazykom budúcnosti. Ľudia s jeho znalosťou sú vyhľadávaní ako v súkromno...m sektore, tak i v oblasti štátnej a verejnej správy.
...je ľahšia ako slovenčina :) Viete prečo ? V čínštine, podobne ako v maďarčine, sa nerozlišuje mužský, ženský ani stredný rod. Minulosť či budúcnosť sa vyjadruje úplne jednoducho: pridaním času (včera, zajtra). Po pochopení základných znakov, sa začínajú znaky opakovať a nové sa učia omnoho rýchlejšie. Na rozdiel od slovenčiny, v ktorej je neskutočne veľa pravidiel a výnimiek, je v čínštine veľmi jednoduchá vetná skladba bez nepravidelností. Písanie vám nebudú komplikovať žiadne tvrdé y a mäkké i či spodobovanie.

 

Ukážková hodina sa uskutoční dňa 25.03.2013 o 16.00 hod v učebni P1 na Bárdošovej 33 v Bratislave.

 

FB udalosť - http://sk-sk.facebook.com/events/144403615724737/

 

 


Central European Education Institute, Tomášikova 22, 821 02 Bratislava      tel.: +421 917 234 560, 02 / 54 79 20 73       e-mail: info@vip-vs.sk